Bir Erkeğin “MUTLAKA YAPMAYINIZ”ları

17 Oct

Taslaklarımda yazdan kalımış yazımı israf edecek değildim ya! Buyrunuz…

Arada şöyle bir bakıyorum da blog işine girmiş olanlar, özellikle erkek modası hakkında bir şeyler söylemeyi kendilerine görev biçmiş stylish delikanlılar hep şu temaları içeren demeçler vermişler: “Bir Erkeğin Gardolabında Mutlaka Olması Gerekenler!”, “Erkeklerin Kurtarıcı Listesi” ne bileyim “Mutlaka yapılsınlı edilsinli” yazılar. Bense, bu hizmetlerden usanmış olduğunuzu varsayıp sizlere “Bir Erkeğin Gardolabında Bulunmaması Gerekenler” diye adlandırabileceğimiz ya da “Mutlaka Yapmayınız”lı yazımı arz ediyorum.

Öncelikle işe aksesuarlardan başlamakla birlikte bir takım yapmayınızları sıralıyorum siz hemcinslerime. İlk olarak tesbih kolye! Ciddi misiniz! Normalde elinizde salladığınız da değil, hani kafanızdan geçirdiğiniz. Hala bu, modaya nerden girdiği gene meçhul olan aksesuarı kullanıyor olamazsınız. Bir modacının küçüklüğünde içinde olan eşcinsel duygularından dolayı anneannesinin uzun tespihlerini boynuna astığı günleri özlemle hatırlayıp tekrardan bunları modaya alet ettiğini düşünüyorum fakat bu sefer de o tespihleri takanların eşcinsel duygularını bırakın (ya da bırakmayın) muhtemel kolyeyi ön planda tutmak için giyilmiş V yakadan (baya V yaka) fışkırmış kıllarla sunduğunu varsayarsak cümleyi uzatmanın bir manası yok anladınız siz!

Klişe ama beyaz çorap! Bir erkek kırık beyaz, ten rengi ya da ne bileyim krem rengi çorap giysin de beyaz nedir allaseniz! Sonra da bizim Metin bugün bana kro dediydi alay etti güldüydü diye içlenirisiniz bir köşede. Oysa Metin kro kelimesini bile yanlış kullanmıştır ama olsundur! Orada bembeyaz bir 44 numarayla dikkat çeken sizsinizdir ve boynunuzu büküp bunu kabullenmek zorunda kalırsınız.

Karton alışveriş torbaları! Genelde kızların yaptığı bir şey olmakla beraber az sayıda olsa da erkeğine de rastladım! Bir ara Zara, Mango ve hatta Paşabahçe’sine kadar bilumum poşet kollardaydı neyse ki azalarak kayboluyor bu trend! Dolabınızdan aksesuar niteliği bulunmayan şeyleri lütfen atalım diyor ve hatta bir şey deme nezaketini bile göstermiyorum ya ben bu tiplere…

  

Flip-Flop (parmak arası terlik) içinse içimi dökebilirim şu an! Deniz kenarında, tatil yöresinde değilsek giyilmemesi taraftarıyım, şayet eşofman altı gibi bir rahatlık fenonemi olmuş çıkmıştır kendisi. Mademki çok rahat, sıcak yaz günlerinde ayacıklarınız nefes alıyormuş falan tek bir şey söyleyeceğim. Temizlik! Bakınız pedikür falan demiyorum sadece tırnak makası denen basit makineden haberdar olun yeter!  

V yaka t-shirt, evet hayat kurtarabilirler. Bundan 5 sene öncesine göre çok daha kullanışlı konuma gelmiş, bugünlerde erkekler tarafından çok tutulur olmuştur. Ancak yukarıda çıtlattığım gibi bu V’nin köşesi göbeğine kadar uzanıyor ve 70-80li yıllardaki tıbbi koşulların eşit olmadığı Türkiye’sinde iç gıcıklayıcı şeklini almış göbek deliğini görüyorsak işte bunda bir sorun var demektir. Şunu iyi kavrayalım ki önceden sadece dışarıdaki fiziksel durumlardan korunmak, ısınmak için giyiniyor ve yılda kışlık ve yazlık olmak üzere iki tane kıyafete sahip oluyorduk. Şimdi ise moda ve tekstil sektörü dünyanın en büyük pazarı ve artık sadece ısınmak için değil kendi statümüzü belirlemek, ben buyum demek, karşıya hoş gözükmek vs. için giyiniyoruz. Mademki amaç karşıda oturan sarışın güzeline şık gözükmek neden sarışın bir piliç uğruna bizlere de göbek deliğini ve civarındaki kıllarını gösteriyorsun? Değil mi ama! Bunun sadece alttan bir bilemedin iki düğmesi iliklenmiş gömlek versiyonu da var ama o konuya hiç değinmeyeceğim!.. MG

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: